Joanna Sokołanko

Od kiedy pamiętam pasjonował mnie człowiek. Moja długoletnia praca, rozwój osobisty doprowadziły mnie do holistycznego podejścia do ciała, zdrowia. Pasjonuje mnie psychosomatyka czyli badania wpływu emocji na ciało. Stąd moja decyzja aby zostać terapeutą metody Czaszkowo-Krzyżowej. 

Dolegliwości psychosomatyczne to dolegliwości somatyczne (znajdujące się w ciele), które maja swoje odzwierciedlenie w psychice. W dzisiejszym świecie stres towarzyszy nam na codzień, wiec dolegliwości psychosomatyczne są bardzo powszechne. Chciałabym uświadamiać ludziom fakt, że przez terapię manualną również możemy mieć na nie wpływ. 

W zakres moich zainteresowań wchodzi również terapia ruchem, tańcem, dźwiękiem. Szkole się z języka ruchu w podejściu Laban Bartenieff Movement System. Metoda ta wspiera połączenie między ciałem, emocjami a umysłem.

depresja

schizofrenia

choroba afektywna dwubiegunowa

nerwica

zaburzenia lękowe

zaburzenia emocjonalne

zaburzenia osobowości

bezsenność

zaburzenia psychiczne

fobie

fobia społeczna

zespół lęku uogólnionego

zespół stresu pourazowego

zaburzenie obsesyjno-kompulsywne

Gdański Uniwersytet Medyczny – Wydział Lekarski

Gdański Uniwersytet Medyczny – Psychologia Kliniczna (studia podyplomowe)

Uniwersytet SWPS – Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej (studia podyplomowe – w trakcie)

III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni

Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Gdyni – Wydział Fortepianu i Rytmiki

Rapid-onset agranulocytosis in a patient treated with clozapine and lamotrigine (Agranulocytoza o wczesnym początku u pacjentki leczonej klozapiną i lamotryginą). Psychiatr Danub. 2015;27 Suppl 1: 459-61


Przegląd interwencji w polekowym przyroście masy ciała podczas leczenia klozapiną (An overview of interventions in drug-induced weight gain during clozapine treatment). Psychiatr Psychol Klin. 2015;15: 76–80


Postrzeganie osób chorych psychicznie i upośledzonych umysłowo przez studentów psychologii i psychologów. Poster, 44. Zjazd Psychiatrów Polskich, Lublin 2013


Wpływ procesu edukacyjnego na zmianę postaw studentów psychologii wobec osób chorych psychicznie. Raport z badań socjologicznych w grupach studentów studiów magisterskich UG i podyplomowych GUMed. Poster, 44. Zjazd Psychiatrów Polskich, Lublin 2013


Poglądy i odczucia na temat własnej choroby u pacjentów z rozpoznaniem zespołu Kandinskiego-Clerambaulta na podstawie badań ankietowych. Poster, 44. Zjazd Psychiatrów Polskich, Lublin 2013


Wiedza w zakresie stosowania przymusu bezpośredniego wśród internistów i‍ lekarzy specjalności zabiegowych. Poster, 45. Zjazd Psychiatrów Polskich, Katowice 2016


Therapeutic drug monitoring of atypical antipsychotics. Psychiatr Pol. 2017 Dec 30;51(6):1059-1077


A retrospective study of DRESS – drug reaction with eosinophilia and systemic symptoms. Psychiatr Pol. 2017 Dec 30;51(6):1079-1093.


Rola eugeroików w leczeniu zaburzeń afektywnych Psychiatr. Pol. ONLINE FIRST Nr 117: 1–13

Opinie

Profesjonalizm, a zarazem ciepło i empatia z jaką się spotkałam podczas wizyty wpływa nie tylko na poczucie komfortu, ale przede wszystkim na zaufanie. Bardzo dziękuję i gorąco polecam.
Katarzyna
Gorąco polecam terapie czaszkowo-krzyżową u Pani Joanny. Zaczynając nie sądziłam nawet, że uzyskamy takie rezultaty po zaledwie kilku sesjach. Lekkość i energia życiowa. Pani Joanna „czuje” osobę i wskazuje obszary, które wymagają pracy. Polecam!
Beata
Bardzo polecam. Terapia pomaga mi odzyskac spokoj. Pani Asia jest bardzo ciepla, zaangazowana osoba pelna pasji do tego co robi.
Agnieszka
Pani Asia jest bardzo komunikatywną osobą. Zaangażowaną, wspierającą oraz profesjonalną. Pracujemy nad moimi lękami. Po sesjach czuję większy spokój.
Renata
Pani Asia to bardzo dobry profesjonalista. Nastawienie na rezultaty i empatyczny kontakt sprawia, że każda wizyta jest efektywna i miła.
Michał S

Umów wizytę

Joanna Sokołanko - ZnanyLekarz.pl

Szybkie informacje

Imię i nazwisko: Joanna Sokołanko
Oddziały: Gdynia Karwiny
Specjalizacja: Fizjoterapeuta

Godziny przyjęć

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?