Sylwia Lipińska

W swojej pracy i w kontakcie z pacjentem korzystam ze zdobytego doświadczenia zarówno jako lekarza psychiatry i psychoterapeuty. Staram się wspólnie z pacjentem wyklarować i zrozumieć jego problem oraz polecić najskuteczniejszą pomoc. Preferuję holistyczne podejście do zaburzeń psychicznych. Podczas wizyty chętnie korzystam z elementów psychoterapii i psychoedukacji jednocześnie zapewniając adekwatną farmakoterapię.

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2016r uzyskałam dyplom lekarza. Następnie w 2017r rozpoczęłam szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim, gdzie pracuję do chwili obecnej. W marcu tego roku zdałam Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z psychiatrii.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w wielu oddziałach psychiatrycznych (ogólnopsychiatrycznym, leczenia uzależnień, sądowym), a także w poradniach zdrowia psychicznego (Tczew, Starogard Gdański, Chojnice), domu pomocy społecznej oraz w trakcie wielu kursów i konferencji.

W czerwcu 2020 roku ukończyłam 4 letnie szkolenie do certyfikatu psychoterapeuty prowadzone przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala J. Babińskiego w Krakowie akredytowane przez sekcję naukową Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Obecnie jestem psychoterapeutą w trakcie certyfikacji.

depresja

schizofrenia

choroba afektywna dwubiegunowa

nerwica

zaburzenia lękowe

zaburzenia emocjonalne

zaburzenia osobowości

bezsenność

zaburzenia psychiczne

fobie

fobia społeczna

zespół lęku uogólnionego

zespół stresu pourazowego

zaburzenie obsesyjno-kompulsywne

Gdański Uniwersytet Medyczny – Wydział Lekarski

Opinie

Profesjonalne podejście, wywiad lekarski, proponowane leczenie wyjaśnione szczegółowo, komfortowy gabinet
Rafał
Polecam Panią doktor, wszystko zostało szczegółowo wyjaśnione i przeprowadzony dokładny wywiad w komfortowych warunkach.
Pacjent

Umów wizytę

Sylwia Lipińska - ZnanyLekarz.pl

Szybkie informacje

Imię i nazwisko: Sylwia Lipińska
Oddziały:  Gdańsk Aniołki
Specjalizacja: Psychiatra dorosłych

Godziny przyjęć

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?